İstanbul Turu

Genel Bakış Türkiye, Avrasya'da, özellikle Batı Asya'da Anadolu'da, daha küçük bir kısmı Güneydoğu Avrupa'da Balkan yarımadasında olmak üzere kıtalararası bir ülkedir. Birlikte Türk Boğazlarını oluşturan İstanbul Boğazı, Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazları, Trakya ve Anadolu'yu böler; ayrıca Avrupa ve Asya'yı da ayırırlar. Antik ile çağdaşın ve Doğu ile Batı'nın büyüleyici bir karışımına sahip modern bir ülkedir. Türk yaşam tarzı canlı bir mozaiktir, ayrıca Türkiye'deki yaşam zengin bir kültür ve gelenek çeşitliliğidir, bazıları yüzyıllar öncesine, bazıları ise daha yeni bir mirasa dayanmaktadır. Türk misafirperverliği anlayışı, hangi dinden olursanız olun, hangi ülkeden gelirseniz gelin, hangi dili konuşursanız konuşun, Allah'ın Misafirisiniz.

Türk mutfak kültürü dünyanın en iyilerinden biri olarak tanınmaktadır. Tariflerinin ve lezzetlerinin çeşitliliği nedeniyle dünyanın üç ana mutfağından biridir. Taze, yerel ve mevsimlik ürünler, Türk yemek kültürünün kalbinde yer alır. Bu eşsiz kültürel zenginlik ve çeşitliliği yansıtan kültür, en az on iki bin yıldır pek çok medeniyetin beşiği olan Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar'daki derin köklerinde şekillenmeye devam ediyor.

Batıda Ege Denizi, kuzeyde Karadeniz ve güneyde Akdeniz olmak üzere üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkede bol güneş ışığı, ılıman sıcaklıklar ve sınırlı miktarda yağış ile Akdeniz iklimi hakimdir. . Türkiye'de dört mevsimin de var olduğu söylenir.


WhatsApp
Hemen Ara